SAPIJENS Kratka istorija čovečanstva SAPIJENS Kratka istorija čovečanstva
LAGUNA

SAPIJENS Kratka istorija čovečanstva

Šifra artikla: 341831
Isbn: 9788652135332
Autor Homo Deusa

Kratka istorija čovečanstva

Kultna knjiga 21. veka! Prevedena na 60 jezika, prodata u više od 12 miliona primeraka.

Pre stotinu hiljada godina na Zemlji je živelo najmanje šest ljudskih vrsta. Danas postoji samo jedna – homo sapijens. Kako je naša vrsta uspela da pobedi u bici za prevlast? Zašto su naši preci lovci-sakupljači udružili snage da bi gradili gradove i osnivali carstva? Kako smo počeli da verujemo u bogove, nacije i ljudska prava, u novac, knjige i zakone; kako smo pali u ropstvo birokratije, radnog vremena i konzumerizma? Kako će naš svet izgledati u budućnosti?

U Sapijensu Harari obuhvata čitavu istoriju čovečanstva, od prvih ljudskih bića pa do radikalnih preokreta na našem razvojnom putu: kognitivne, poljoprivredne i naučne revolucije. Crpeći materijal iz naučnih saznanja na polju biologije, antropologije, paleontologije i ekonomije, Harari istražuje kako su tokovi istorije oblikovali naša društva, i naše ličnosti. Jesmo li srećniji kako je vreme proticalo? Hoćemo li ikada uspeti da se oslobodimo nasleđa koje su nam ostavili preci? I možemo li išta da uradimo kako bismo uticali na budućnost koja je pred nama?

„Sapijens se bavi najvećim pitanjima istorije i savremenog sveta.“ Džared Dajmond

„Ovo je jedna od najboljih verzija neverovatne priče o našoj nasilnoj, veoma sposobnoj vrsti koju je neki homo sapijens ikada ispričao.“ Washington Post

„Autor je obavio izvanredan posao sažeto prikazujući naš spori izlazak na scenu i konačno osvajanje vlasti nad čitavom planetom.“ Forbes
0,00 EUR
11,90 EUR
Cijena na sajtu: 10,71 EUR
Ušteda: 1,19 EUR
Obavesti me o sniženju

Letnja ponuda

  • NSZ
Količina: 1 Kom
2
1
Sačuvajte u listi želja
Rok isporuke:
Isporuka: 28.05.2022.
Isporuka: 28.05.2022.
Pomoć
Autor Homo Deusa

Kratka istorija čovečanstva

Kultna knjiga 21. veka! Prevedena na 60 jezika, prodata u više od 12 miliona primeraka.

Pre stotinu hiljada godina na Zemlji je živelo najmanje šest ljudskih vrsta. Danas postoji samo jedna – homo sapijens. Kako je naša vrsta uspela da pobedi u bici za prevlast? Zašto su naši preci lovci-sakupljači udružili snage da bi gradili gradove i osnivali carstva? Kako smo počeli da verujemo u bogove, nacije i ljudska prava, u novac, knjige i zakone; kako smo pali u ropstvo birokratije, radnog vremena i konzumerizma? Kako će naš svet izgledati u budućnosti?

U Sapijensu Harari obuhvata čitavu istoriju čovečanstva, od prvih ljudskih bića pa do radikalnih preokreta na našem razvojnom putu: kognitivne, poljoprivredne i naučne revolucije. Crpeći materijal iz naučnih saznanja na polju biologije, antropologije, paleontologije i ekonomije, Harari istražuje kako su tokovi istorije oblikovali naša društva, i naše ličnosti. Jesmo li srećniji kako je vreme proticalo? Hoćemo li ikada uspeti da se oslobodimo nasleđa koje su nam ostavili preci? I možemo li išta da uradimo kako bismo uticali na budućnost koja je pred nama?

„Sapijens se bavi najvećim pitanjima istorije i savremenog sveta.“ Džared Dajmond

„Ovo je jedna od najboljih verzija neverovatne priče o našoj nasilnoj, veoma sposobnoj vrsti koju je neki homo sapijens ikada ispričao.“ Washington Post

„Autor je obavio izvanredan posao sažeto prikazujući naš spori izlazak na scenu i konačno osvajanje vlasti nad čitavom planetom.“ Forbes

Ostavi komentar

Trenutno nema komentara
Karakteristika Vrednost
Kategorija ISTORIJA
Autor Juval Noa Harari
Težina specifikacija 0.5 kg
Izdavač LAGUNA
Pismo Latinica
Povez Broš
Godina2019
Format13x20

Slični proizvodi

Edvard Rajan je posebno zadužio Srbe, Beograd i Srbiju kao upravnik Vojne bolnice u bom...
12,46 EUR
13,85 EUR
Knjiga donosi nova saznanja o stvaralačkom opusu Roda Rode (austrijskog pisca Aleksandr...
13,80 EUR
15,33 EUR
ISTORIJA 317720
Rok: 02.06.2022
21,55 EUR
23,95 EUR
Birao sam anegdote u kojima je iskazana hrabrost, poštenje, vojničko dostojanstvo, razb...
7,84 EUR
8,71 EUR
ISTORIJA 364863
Autor : Vukšić Dragan
Rok: 28.05.2022
Prva celina se odnosi na period od doseljavanja uskoka i nastanka naselja Radatovići, d...
13,36 EUR
14,84 EUR
ISTORIJA 364862
Autor : Krstić Dušan
Rok: 28.05.2022
Heroj Prvog svetskog rata, nakon Drugog je stavljen na listu za likvidaciju, po kratkom...
7,84 EUR
8,71 EUR
Ratno nasleđe srpske vojske iz dva balkanska i Velikog rata, uobličilo je percepciju ge...
16,02 EUR
17,80 EUR
"Knjiga I obuhvata vreme i događaje od 1858—1878, tj. od Svetoandrejske skupštine, do p...
52,89 EUR
58,76 EUR
Najpre se postavlja pitanje, gde je bila slovenska praotadžbina? Pod izrazom praotadžbi...
4,90 EUR
5,45 EUR
Evo me, kao dopisnika Žurnala, i po drugi put u ekspres—orijentu u putu za Balkan, otku...
4,90 EUR
5,45 EUR
Lazar Arsenijević Batalaka je savremenik Prvog srpskog ustanka, stoga je njegovo delo b...
39,67 EUR
44,07 EUR
dr Vladan Đorđević prvih dana Srpsko-turskog rata 1876. učestvuje u zbrinjavanju ranjen...
39,67 EUR
44,07 EUR
Pomoć