Zagonetno remek-delo. Tajna koje su se plašili vekovima. Čovek u potrazi za istinom.
Tokom vekova, čuveni Gentski oltar trinaest puta je vandalizovan, demontiran ili ukraden. Zašto? Kakve tajne krije?
Specijalni agent Nikolas Li radi za Unesko, a njegov posao je vraćanje ukradenih umetničkih dela. Kada otputuje u Belgiju u posetu ženi iz svoje prošlosti, sasvim slučajno nailazi na trag dvanaestog panela oltarske ploče u Gentu, koji je ukraden 1934. godine pod okriljem noći i koji od tada niko nije video.
Uskoro će biti uvučen u ogorčeni sukob koji tinja skoro dve hiljade godina: na jednoj strani su Device Svetog Mihaila, tajni red monahinja i čuvara velike istine, a na drugoj Vatikan, koji je vekovima želeo da pronađe i poseduje ono što monahinje čuvaju.
Zbog Nika su monahinje napokon razotkrivene, a njihova tajna dovedena je u veliku opasnost – ranjivost koju Vatikan brzo pokušava da iskoristi uz pomoć ambicioznog kardinala i korumpiranog nadbiskupa.
Od mirnih kanala Genta do visokih bedema Karkasona i, konačno, drevne opatije visoko u francuskim Pirinejima, Nik mora da se suoči sa savremenim krstaškim pohodom čiji je cilj da eliminiše šokantnu istinu iz prošlosti čovečanstva. Uspeh ili neuspeh – život ili smrt – sve zavisi od faktora Omega.
„Beri ponovo glatko spaja akciju i istoriju. Fanovi Dena Brauna će želeti da pročitaju ovo.“ – Publishers Weekly
Svi ljubitelji trilera uživaće u veštoj kombinaciji religijske zavere, poruke skrivene u svetski poznatom umetničkom delu i neizvesnosti koja ubrzava puls.
Stiv Beri je rođen u Džordžiji, gde je i odrastao. Završio je prava na Univerzitetu Merser; bio je advokat 30 godina. Jedan je od osnivača Internacionalnih pisaca trilera – grupe od skoro 6.000 pisaca trilera iz celog sveta. Stiv je autor 22 romana koji su bili bestseleri Njujork tajmsa. Njegove knjige stalno su na listama bestselera Njujork tajmsa, USA tudeja i na Indi listi bestselera.
Negde u svetu, svakih trideset sekundi, proda se jedna njegova knjiga.
Vulkan je prethodno objavio brojne naslove ovog autora, među kojima su: Kajzerova mreža, Varšavski protokol, Trenutak istine, Ključevi pakla, Četrnaesta kolonija i Kraljevska prevara.